Muzika


Kaunas

SUKLEGOS 2016

Paskutinį rugsėjo savaitgalį, kaip ir kiekvienais metais, Kaune klegės tradicinės ir modernios muzikos atlikėjai iš Izraelio, Estijos, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos. Jau 17-ąjį kartą vykstantis tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis SUKLEGOS kviečia įvairių muzikos stilių gerbėjus pasiklausyti postfolkloro, folkdžiazo, world music, new age ir kitų eksperimentinių projektų.

Šiemet festivalio rengėjai dovanoja tris vakarus, pripildytus nepakartojamų pasaulio muzikos garsų, naujų kompozicijų, projektų ir tradicinės įvairių tautų muzikos.

Pirmasis, dar kitaip vadinamas ramusis, vakaras vyks rugsėjo 22 d. 18 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre. Čia ŽEMYNA TRINKŪNAITĖ pristatys savo antrąjį etnominimalizmu dvelkiantį ir archajiškai skambantį solinį albumą „Devynstygės kanklės – 21 kompozicija“. Neabejotinai viena iš geriausių Latvijos kuoklių  grojimo virtuozė LAIMA JANSONE pristatys kanklėms giminingą instrumentą – kuokles. Ši jauna, profesionali ir išskirtinė atlikėja, gerai žinoma savo gimtojoje šalyje ir užsienyje, kuria energija persmelktas, šiuolaikiškas, unikalaus skambesio kompozicijas. Muzikantas iš Izraelio AVSHALOM  FARJUN pakvies į kelionę per skirtingas kultūras, kurioje, klausydamiesi stebuklingo 90 stygų instrumento qanun, klausytojai patirs meditacinę, lyrišką atmosferą. Be styginių instrumentų teatro scenoje žiūrovai išvys tradicinius lietuvių liaudies instrumentus – tabalus. Šiuos instrumentus prakalbins trys profesionalūs muzikantai iš Klaipėdos – VIKTORAS RUBEŽAS, KRISTIJONAS LUČINSKAS ir DONATAS BIELKAUSKAS. Šie vyrai nustebins eksperimentuodami įvairiais smulkiais senosios ir dabartinės buities daiktais.

Rugsėjo 23 ir 24 d. festivalio rengėjai kvies persikelti į erdvesnę Kauno kino centro „Romuva“ salę. Penktadienį nuo 18 val. čia bus daug smagaus jaunimo. Folkloro ansamblis GILĖ pristatys savo programą, kurią jau sudėjo į penktąją savo plokštelę ir kuri šiemet prieš Kalėdas turėtų pasiekti klausytojus. Šiuolaikiškomis aranžuotėmis perpinta tradicinių sutartinių programa susilaukė nemažai dėmesio Lietuvos festivaliuose ir užsienio renginiuose. Neseniai susibūrusi penkių vyrų kuopa RAKIJA KLEZMER ORKESTAR – bene vienintelė tokia, kuri atlieka tradicinę klezmer (žydų) muziką. Jų atliekami kūriniai neleis ramiai sėdėti minkštuose kino centro krėsluose. Klaipėdos savivaldybės Etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblis KURŠIUKAI – tai gintariniai perlai Lietuvos pakrantėje. Įvairiausių renginių dalyviai ir konkursų laureatai nustebins Suklegų žiūrovus tradiciniu muzikavimu. Festivalio svečiai iš Latvijos – modernaus folkloro grupė RIKŠI – tradicinę latvių muziką laiko savo gyvenimo būdu. Jauni, energingi atlikėjai jau spėjo įrašyti dvi plokšteles ir festivalio metu pristatys naujausius, Latvijoje pamėgtus savaip atliekamus kūrinius. Penktadienio vakarą pabaigs viena iš įdomiausių Ukrainos folkloro grupių BURDON.  Festivalio scenoje skambės per 14 metų sukaupta muzika – tai ne tik senų tradicinių melodijų interpretacijos, senovinės baladės, bet ir linksmi šokiai.

Šeštadienio vakarą 18 val.  toje pačioje salėje vyks baigiamasis festivalio koncertas. Pirmą kartą į Suklegų sceną žengs unikalus „žmogumi-orkestru” vadinamas ANTANAS KIRVELEVIČIUS su bičiuliais. Čia žiūrovų laukia ne tik keisčiausi muzikantų instrumentai, bet ir neregėta PJŪKLŲ RINKTINĖ. Duetas KAMANIŲ ŠILELIS – viena originaliausių grupių dabartinėje lietuviškos muzikos scenoje. Du jauni multiinstrumentalistai – KAMILĖ GUDMONAITĖ ir MANTAS ZEMLECKAS – kurdami savo unikalią muziką semiasi įkvėpimo tiek iš lietuvių liaudies muzikos, tiek iš pasaulinio folkloro ir visa tai sumaišo su indie, eksperimentiniais garsais ar tiesiog vandens teškėjimu. Dar vienas festivalio eksperimentas – tai jau anksčiau minėtas svečias iš Izraelio AVSHALOM  FARJUN ir multiinstrumentalistas SAULIUS PETREIKIS. Šie du puikūs muzikantai pirmą kartą susitiks festivalio Suklegos scenoje. Abu ypač talentingi muzikantai bandys sujungti savo atliekamus stilius ir dovanos žiūrovams vienintelį ir nepakartojama skrydį, kurio maršrutą muzikantai sukurs tiesiog scenoje. Festivalį vainikuos neįtikėtino populiarumo susilaukusi grupė TRAD.ATTACK! Grupė susišlavė daugelį muzikinių apdovanojimų savo šalyje ir tapo viena geidžiamiausių festivalio dalyvių. Tai šviežio folkloro gūsis iš Estijos – draugiško, aistringo, galingo, dinamiško, linksmo ir, svarbiausia, – ištikimo šaknims.

Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A, Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54
Kaina
NEMOKAMAS
Renginio vieta
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A, Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54
Daugiau informacijos rasite
www.suklegos.lt

Panašūs festivaliai

 • Pogo Festivalis

  Pogo Festivalis

  Pogo festivalis - tai pirmą kartą organizuojamas nedidukas ir jaukus festivalis 20 km nuo Vilniaus.

  Plačiau

 • Mėnuo Juodaragis XV

  Mėnuo Juodaragis XV

  Penkioliktasis MJR festivalis iš kosminio kiaušinio išsiris, kaip lemta, paskutinį vasaros savaitgalį, sukviesdamas visus gentainius kerinčiam muzikos ir kultūros pokyliui į jaukiais namais tapusią pasakišką Zaraso salą. Rugpjūčio 24-26 dienomis kasmetinis vyk...

  Plačiau

 • Revolution Festival 2018

  Revolution Festival 2018

  Elektroninės muzikos festivalis

  Plačiau