Kinas


Neringa, Vilnius

Tarptautinis kino festivalis BALTIJOS BANGA

BALTIJOS BANGA – jauki, miela, svarbi trijų Baltijos šalių kino šventė, skirta ypatingam mūsų tautų istoriniam įvykiui – Baltijos keliui – atminti. Tai vienintelis trijų Baltijos šalių filmų festivalis Lietuvoje, rengiamas kartu su Lietuvos, Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungomis, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru "Agila" bei Neringos miesto savivaldybe. Šiemet jis įvyks ketvirtąjį kartą.

Šalia lietuvių, latvių ir estų filmų programos, susitikimų su jų autoriais, neformalių pokalbių apie kiną, festivalio metu tradiciškai veiks ANIMACIJOS MOKYKLĖLĖ, į kūrybinius užsiėmimus, kaip visada, pakviesianti Nidoje atostogaujančius vaikus ir jaunimą. Mokyklėlėje vaikai susipažins su įstabiu animacijos pasauliu, įvairiomis jos technikomis, kūrybiniu procesu ir visi kartu sukurs nuotaikingą, linksmą, muzikinį animacinį filmą pagal Kuršių krašto legendą ir folkloro ansamblio "Giedružė" atliekamą muziką.

Užsiėmimai vyks NERINGOS MENO MOKYKLOJE (Pamario g. 4, Nida):Rugpjūčio 20 d., pirmadienį nuo 10 iki 18 val.

Rugpjūčio 21 ir 22 d. nuo 13 iki 18 val.

Filmuko premjera – festivalio BALTIJOS BANGA iškilmingo atidarymo metu rugpjūčio 23 d. 19 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre "Agila".

Pirmąją rugsėjo savaitę "Baltijos banga" atsiris ir į sostinę – "Skalvijos" kino centre žiūrovai turės galimybę išvysti 4 vaidybinius filmus ir vieną dokumentinę juostą iš šio festivalio programos. Jau šį šeštadienį, rugsėjo 1 d. 19.10 val. bus parodyta komedija "Seržanto Lapinio sugrįžimas" (rež. Gatis Šmits 2010), smagiai šaržuojanti šiuolaikinio Latvijos gyvenimo realijas, lengvai atpažįstamas ir Lietuvos tikrovėje. Meistriškai suregzta siužeto įvykių grandinė, ypatinga filmo nuotaika ir itin smagi netikėta atomazga nepaliko abejingų Nidos žiūrovų, kurie seanso metu ir kvatojo, ir garsiai aikčiojo.

\"Baltijos banga\" pirmąją rugsėjo savaitę atsirita į Vilnių

Nuotrauka iš filmo "Sežanto Lapino sugrįžimas"

Estų vaidybė drama "Kapinių sargo duktė" (rež. Katrin Laur, 2011), kuri bus parodyta sekmadienį, rugsėjo 2 d. 16 val., neprajuokina, tačiau abejingiems ekrane vykstančiam gyvenimui likti sunku. Filme pamatysime devynmetės mergaitės akimis stebimą mažo provincijos miestelio kasdienybę, mokyklos gyvenimo nuotrupas, dramatišką, audringų mergaitės tėvų santykių istoriją: į alkoholį įjunkusią mamą su visa plejada savo draugelių ir darbštų, su žmonos yda nesusidorojantį vyrą, ieškantį išsigelbėjimo Suomijoje. Filme yra ir viena ypatinga herojė – Dauno sindromu serganti mergaitė Jacinta, mažasis, tyliai besišypsantis angelas, visam filmui suteikianti ypatingos dvasinės šilumos. Atomazga taip pat netikėta, sukrečianti, pamokanti – daugelio klaidų gyvenime neįmanoma ištaisyti, tačiau rytojus gali būti geresnis nei ši diena.

Rugsėjo 3 d., pirmadienį, 17 val. įvyks latvių režisierės Dzintros Gekos dokumentinio filmo "Geležinkelio stotelė "Latviai" 1937" (2011) peržiūra. Visi, kas domisi Stalino represijų istorija ir ypač 1937–1938 metais vykdytu teroru prieš Sovietų Sąjungoje gyvenusias tautines mažumas, turėtų pamatyti šią juostą. Filmo herojai – Sibiro kaimeliuose režisierės atrasti tais šiurpiais laikais nužudytų latvių palikuonys – neretai rusiškai, nes tėvų kalbos jau nebemoka, pasakoja savo tėvų dingimo ir žūties istorijas, kurias jiems tenka traukti iš liūdnos jų vaikystės atminties. Dzintros Gekos ir jos studijos "Sibiro vaikai" filmai Latvijoje analizuoja tą pačią tautos okupacijos ir pasipriešinimo jai istoriją kaip ir Vytauto V. Landsbergio, Justino Lingio ar Jono Ohmano filmai Lietuvoje. Vertingi praeities liudytojai.

Sovietinę tikrovę savaip paliudija ir filmas, kuris bus parodytas rugsėjo 4 d., antradienį, 19 val. – ką tik restauruota 1959 metų estų komedija "Pašėlę posūkiai" (rež. Julius Kun, Kaljo Kiisk), be abejonės, priklausanti sovietinio Estijos kinematografo "aukso fondui". Klasikinio stiliaus smagioje komedijoje netrūksta veiksmo, humoro, absurdiškų situacijų, lemtingos painiavos (pagrindinės merginų herojės – dvynės). 6-ojo dešimtmečio sovietų Estijos gyvenimas čia parodytas be jokių politikos ar ideologijos priemaišų. Jeigu per pirmąsias 20 filmo minučių įsijausite į juokingas meilės trikampių ir nesusipratimų peripetijas, motociklininkų gyvenimą, lenktynių atmosferą (pasirodo, motociklų sportas sovietų Estijoje buvo populiariausia sporto šaka), tai iki pat filmo pabaigos mėgausitės pašėlusiais pasakojamo siužeto vingiais.

Paskutinio "Baltijos bangos" filmo – "Mažieji plėšikai" (rež. Armands Zvirbulis, 2009) –seansas vyks trečiadienį, rugsėjo 5 d. 17 val. Linksmos, šeimai skirtos, lietuviškai įgarsintos komedijos herojai – penkerių metų broliukas ir aštuonerių sesutė – nutaria griebtis kraštutinių ir visai nevaikiškų priemonių, savo šeimos gerovei išgelbėti. Mažųjų plėšikų kova su protu nepasižyminčiais, nesąžiningais bankininkais žiūrovams sukels daug smagaus juoko. O kažkam – ir sveiko pavydo gaidelę su retoriniu klausimu: kada pagaliau ir lietuviai sukurs tokį šiltą, smagų, šiuolaikišką, visokio amžiaus žiūrovui įdomų filmą?

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras Agila, Taikos g. 4, Nida, "Skalvijos" kino centras, A. Goštauto g. 2/15, Vilnius
Kaina
Nemokamas
Renginio vieta
Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras Agila, Taikos g. 4, Nida, "Skalvijos" kino centras, A. Goštauto g. 2/15, Vilnius
Daugiau informacijos rasite
www.baltijosbanga.lt

Taip pat skaitykite

 • "Baltijos banga" pirmąją rugsėjo savaitę atsirita į Vilnių

  prieš 7 metus

  "Baltijos banga" pirmąją rugsėjo savaitę atsirita į Vilnių

  Nuotrauka iš filmo "Kapinių sargo duktė" Prieš savaitę Nidoje sėkmingai praūžė vienintelis Lietuvoje trijų Baltijos šalių kino festivalis " Baltijos banga ", kuriame buvo parodyta Latvijos, Estijos ir Lietuvos įvairių žanrų film...

  Plačiau

 • Baltijos kino šventė vėl atkeliauja į Nidą

  prieš 7 metus

  Baltijos kino šventė vėl atkeliauja į Nidą

  Šių metų rugpjūčio 20–26 d. jau ketvirtą kartą Nidoje vyks kino festivalis "Baltijos banga" – vienintelis trijų Baltijos šalių kino festivalis, kurį kasmet surengia Lietuvos, Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungos, ben...

  Plačiau

Panašūs festivaliai