Muzika


Klaipėda

Vasaros koncertų ciklas Klaipėdos Koncertų salės parko estradoje

Vasaros koncertų ciklas šių metų birželio 30 d.– rugpjūčio 11 d. kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius patirti muzikos klausymo malonumą atvirame ore, žaliuojančios gamtos prieglobstyje. Klaipėdos koncertų salės parko estradoje šeštadienio vakarais vyksiantys renginiai suteiks daug gražių įspūdžių. Solistams akompanuos ne tik instrumentai, bet ir medžių šnaresys bei paukščių čiulbeys – nuolatiniai renginių kiemelyje kontrapuktai. Vasariškų garsų ornamentai kurs ypatingą nuotaiką, aidės medžių pavėsyje ir rezonuos sielose, kol užges kartu su paskutiniais saulės spinduliais.

Festivalio programa:

Birželio 30 d., šeštadienis, 20.00 val.

"Svaigi birželio siuita"

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistas Vladimir Zubitskij (akordeonas, Ukraina - Italija)

Dirigentas Robertas Šervenikas

Programoje: Vladimir Zubitskij, John Rutter, Isaac Albéniz,Yasushi Akutagawa, Arūnas Navakas

Parko estradon išves Klapėdos kamerinį orkestrą, vadovaujamą Mindaugo Bačkaus. Publiką svaigins stilistiškai marga šio koncerto programa, diriguojama Roberto Šerveniko. Ypatingą prieskonį renginiui suteiks šarmingas Vladimiro Zubitskio akordeonas.

 Liepos 7 d., šeštadienis, 20.00 val.

"Ispaniška aistra"

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistas Otilio Castro (tenoras, Dominikos respublika)

Dalyvauja Laura Zigmantaitė (mecosopranas)

Dirigentas Vytautas Lukočius

Programoje: Agustin Lara, Maria Grever, Pedro Elías Gutiérrez, Rafael Solano, Moreno Torroba, Pablo Luna, Maria Cano, Amadeo Vives

Antrasis klaipėdiečių orkestro pasirodymas su "Ispaniška aistra"  klausytojus įkaitins dar labiau. Koncerte dainuos iš tolimosios ir saulėtosios Dominikos Respublikos atvykstantis tenoras Otilio Castro. Beje, šio perspektyvaus solisto kitais metais laukia debiutas Metropoliteno operos teatre Niujorke. Dainininkui ir orkestrui diriguos Vytautas Lukočius, taip pat nestokojantis entuziazmo ir teatrališkumo.

Liepos 14 d., šeštadienis, 20.00 val.

"Baltas paukštis. Vytautą Kernagį prisimenant..."

Liudas Mikalauskas (tenoras)

Styginių grupė "Bass Arco": Giedrius Daunoravičius (violončelė), Tomas Šatas (violončelė), Domas Jakštas (violončelė), Dainius Rudvalis (kontrabosas)

Programoje: Vytauto Kernagio dainos 

Liudas Mikalauskas ir kvartetas "Bass Arco" prisimins iškilią Vytauto Kernagio asmenybę. Atlikėjai skatins išgirsti muziką savyje ir dalintis ja su kitais. Violončelių ir kontraboso kvartetas įtikinamai derės su vokalu ir virpins sielos stygas.

Ši programa, pasak solisto, yra ypatinga, praturtinanti ne tik klausytojus, bet ir atlikėjus. "Baltas paukštis", "Mūsų dienos kaip šventė", "Giedu giesmelę", "Vasara", "Išeinu" – tai tik keletas dainų, kurios tikrai nepaliks abejingų žmonių.

 Liepos 21 d., šeštadienis, 20.00 val.

"Temperamentinga elegancija"

Guoda Gedvilaitė (fortepijonas)

Programoje: Maurice Ravel, Frederic Chopin, Alberto Ginastera, Astor Piazzolla / Guoda Gedvilaité

Žavi pianistė Guoda Gedvilaitė valdys savo instrumentą kaip didelį orkestrą. Temperamentas ir nuostabus garsas, elegancija ir grojimas be pastangų – tai šios pianistės atpažinimo bruožai. Programa "Temperamentinga elegancija" taikliai atskleis atlikėjos charakterį. Jos muzikos gaivumas bei gyvybingumas klausytoją pasiims į fantastišką fortepijoninių garsų odisėją.

Liepos 28 d., šeštadienis, 20.00 val.

"Vakaras su Petru ir kvintetu"

Klaipėdos Brass kvintetas:

Vilmantas Bružas (vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Steponas Sugintas (trombonas), Algirdas Ulteravičius (valtorna), Jurgis Dargis (tūba)

Solistas Petras Vyšniauskas (saksofonas)

Programoje: Alessandro Marcello, Leroy Anderson, Philip R. Butall, Isaac Albéniz, Raymond Premru, improvizacijos ir aranžuotės tradicinėmis džiazo temomis

Improvizacijų meistras, saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas ir Klaipėdos brass kvintetas pateiks smagią programą, kurioje skambės kūriniai nuo baroko iki džiazo. P. Vyšniausko muzikavimas ir asmenybės įtaiga įkvėps ir kuriančia energija pripildys tiek parke susirinkusią publiką, tiek ir estradoje grojančius kolegas.

Rugpjūčio 11 d., šeštadienis, 20.00 val.

"Operos paštetas"

Diana Tiškovaitė (sopranas), Agnė Sabulytė (mecosopranas), Jonas Sakalauskas (baritonas), Vytautas Lukočius (muzikos vadovas, fortepijonas)

Programoje: George Frideric Handel, Wolfgang Amadeus Mozart, Georges Bizet, Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini,  Georges Gershwin, Aram Chačaturian, Maurice Ravel 

Teatralizuotas kulinarinis koncertas "Operos paštetas" užbaigs vasaros koncertų ciklą Klaipėdos koncertų salės parke. Dainininkai Diana Tiškovaitė, Agnė Sabulytė, Jonas Sakalauskas ir projekto muzikos vadovas Vytautas Lukočius, kuris gros fortepijonu, klausytojams patikės muzikos ir kulinarijos menų sintezės paslaptis. Šiame intriguojančiame renginyje net tik skambės populiarios operų arijos, duetai, bet vyks ir pašteto gamyba bei ragavimas. "Kulinarija – tai irgi kūryba,"– teigia paštetą scenoje ruošianti Agnė.

Šiaulių g. 36, Klaipėda
Kaina
15-30 Lt
Renginio vieta
Šiaulių g. 36, Klaipėda
Daugiau informacijos rasite
www.koncertusale.lt
Bilietų pirkimo puslapis
www.bilietai.lt

Studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems taikomos nuolaidos.

Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią (su neįgaliojo vežimėliu), įėjimas nemokamas, vienam lydinčiajam asmeniui – taikoma nuoldaida  (pateikus neįgaliojo asmens pažymėjimą).

Panašūs festivaliai