Muzika / Vasaros (open air)


Anykščiai

Velnio akmuo 2012

"Velnio akmuo" – alternatyvios muzikos festivalis po atviru dangumi liepos 12–15 dienomis Anykščiuose, Šventosios upės pakrantėje. Tai keturios dienos aktyvių ir kūrybiškų pramogų, gyvos muzikos ir sporto iššūkių bei trys naktys šėlsmo ir poilsio erdviame kempinge, įsikūrusiame ošiančių pušų pavėsyje. Čia – kūrybinė laisvė ir beprotiška rokenrolo dvasia nuostabios gamtos apsuptyje.

Trys scenos ir skirtinga muzika

Šiemet pagrindinis festivalio veiksmas pirmą kartą atsiskleis trijose scenose, kuriose skambės įvairi alternatyvi muzika – nuo ekstremalaus, net radikalaus metalo iki eksperimentinio ar keisto meninio roko. Naujovės, išskirtinumas, kūrybos originalumas yra vieni pagrindinių festivalio prioritetų.

4 dienos + 3 naktys

Daugiau dienų –daugiau muzikos. Šiais metais "Velnio akmuo" pristatys rekordinį atlikėjų skaičių (apie 30). Didžiausią ekstremaliosios muzikos festivalį Baltijos šalyse reprezentuos ir aukščiausio ryškumo žvaigždės, ir dar ne itin plačiai žinomi, tačiau perspektyvūs atlikėjai. Per keturias dienas bus surengti net penki koncertai, kuriuose skambės gyva, tikra ir energinga muzika. 

Alternatyvus veiksmas

"Velnio akmuo" pristato ir plačią nekoncertinę alternatyvos programą. Čia futbolas virsta "fudbalu", muzikinės dvikovos –"MC Growl‘u", o koncertinės dirbtuvės vadinamos tiesiog "Grok ir Kriok". Čia hipiškos rokotekos išneša naktimis, naktinis kinas prikausto dėmesį absurdo vaizdais, o ramus kempingas tampa tikra utopija.

Laisvas, kūrybingas ir nenuspėjamas festivalis laukia tavęs patį vidurvasarį Anykščiuose. "Velnio akmuo 2012" – gyva ir alternatyvi muzika bei velniškas rokenrolas! 

Šiemet festivalyje "Velnio akmuo"  be didžiosios metalo ir antrosios roko scenos stovės ir trečioji scena – "Metaloklinika" – erdvė kūrybinėms dirbtuvėms, kuriose būtent publika turės galimybę kūrybiškai realizuoti save ir dalintis patirtimi su kitais muzikantais. Unikalią šio festivalio erdvę – "Metalokliniką" – įkurs ir kuruos muzikos namai "Skrabalas" ir repeticijų bei įrašų studija "Muzikos laboratorija". Profesionalių muzikos specialistų kuruojamos dirbtuvės bus atviros visai publikai – ir grojantiems, ir mėgstantiems paklausyti. 

Festivalio organizatoriai šiemet su pasididžiavimu pristato black/thrash metalo kolektyvą "AURA NOIR", kurie yra vieni prestižiškiausių savo žanro atstovų "Velnio akmenyje" pasirodys Norvegijos Karalystės ambasados dėka.

"AURA NOIR" lietuvių kalba reiškia „juodoji aura“. Po šiuo pavadinimu slypi triukšminga virtuoziškų muzikantų trijulė, įkūnijanti tai, kas būdinga kraštutinio metalo esmei: tvirtas prigimtinis pamatas, smogianti rifų jūra bei pragariška, laukinė, iš koto verčianti nuotaika. Visa tai pateikiama su giliu autentišku kertinio ekstremalumo prieskoniu, priduodančiu "AURA NOIR" muzikai jėgos, energijos ir, žinoma, velniškai stipraus rokenrolo.

Festivalyje pasirodys:

METALO SCENOJE

ANATHEMA

AURA NOIR

SCARAB

WARBRINGER

ALCESTDEMONICAL

ENFORCER

KAMPFAR

LAKE OF TEARS

PARALYTIC

WULTURE

OSSASTORIUM

LUCIFER

INQUISITOR

SANCTIMONY

DEAD SHAPE FIGURE

HORRICANE

THORNAFIRE

ROKO SCENOJE

TRUCKFIGHTERS

HAKEN

SOUNDARCADE

HONCHO

LUCKY FUNERAL

THE GRAND ASTORIA

NEW KEEPERS OF THE WATER TOWERS

TOTORRO

BLOWBACK

HEXVESSEL

FREAKS ON FLOOR

SPIRAL

Daugiau apie "Velnio akmens" atlikėjus festivalio puslapyje

Dainuvos slėnis, Anykščiai
Kaina
60 - 120 Lt
Renginio vieta
Dainuvos slėnis, Anykščiai
Bilietų pirkimo puslapis
www.tiketa.lt

Taip pat skaitykite

 • Velnio akmuo nuriedėjo griausmingai

  prieš 7 metus

  Velnio akmuo nuriedėjo griausmingai

  Kelias į "Velnio akmenį" buvo su katalikybės apraiškomis pakelėse, tačiau gera jausti paradoksalaus kontrasto sukeltą virpuliuką, skatinantį visokias mintis, o svarbiausia – klausimus. Kas? Kodėl? Kaip? Ir kam? Laikas Anykščiuose karž...

  Plačiau

 • Apie festivalio "Velnio akmuo" ryškiausią žvaigždę - grupę ANATHEMA

  prieš 7 metus

  Apie festivalio "Velnio akmuo" ryškiausią žvaigždę - grupę ANATHEMA

  Jau šią savaitę, liepos 12-15 dienomis, šiųmetinėje Lietuvos kultūros sostinėje Anykščiuose ketvirtą kartą siausiantis muzikos festivalis "Velnio akmuo" atsakingai ruošiasi sutikti vieną pagrindinių festivalio grupių – a...

  Plačiau

 • Interviu su "Alcest" / festivalis "Velnio akmuo"

  prieš 7 metus

  Interviu su "Alcest" / festivalis "Velnio akmuo"

  Šiemet festivalio "Velnio akmuo" metalo scenoje vienos pagrindinių grupių vaidmenį atliks prancūzai "Alcest". Svajingi ir net romantiški "Alcest", sakoma, nuo scenos skleidžia nežemišką palaimą. Festivalis "Velnio akmuo" kalbina...

  Plačiau

 • "Velnio akmuo" pristato festivalio programą

  prieš 7 metus

  "Velnio akmuo" pristato festivalio programą

  Ko gero skandalingiausias iš visų Lietuvoje vykstančių festivalių, už kurio dalyvių sielas meldžiasi Anykščių ir kitų Lietuvos miestų bei kaimų tikintieji, " Velnio akmuo " šią vasarą ir vėl žada nenuvilti savo gerbėjų ir pateikti jų...

  Plačiau

 • Festivalis "Velnio akmuo" kvies ir nemetalistus

  prieš 7 metus

  Festivalis "Velnio akmuo" kvies ir nemetalistus

  Liepos 12-15 dienomis vyksiantis alternatyviosios muzikos festivalis " Velnio akmuo " savo amžiumi dar yra gana jaunas (oficialiai festivalis metus skaičiuoja nuo 2009-ųjų), tačiau pastarasis jau gana ryškiai įsipaišė į vasaros festivalių...

  Plačiau

Panašūs festivaliai