Avangardas ir džiazas festivalyje "Velnio akmuo" su norvegais SHINING

Praėjusiais metais festivalyje "Velnio akmuo" publiką intrigavo pasirodymui kelių dešimčių litrų kraujo užsiprašę švedų black metalo muzikantai SHINING. Šis vardas įrašytas ir šių metų festivalio grupių sąraše. Tačiau šįkart švedus keičia ne mažiau intriguojantys avangardiškieji SHINING iš Norvegijos. Pavadinimas tas pats, bet supainioti neįmanoma su niekuo kitu – norvegų unikalumas ir išskirtinis avangardinis stilius paverčia jų pasirodymus nepamirštamu reiškiniu, kurį tiesiog privaloma pamatyti.

Shining, Velnio akmuo

Grupė SHINING

Norvegų avangardiškieji SHINING susibūrė 1999-aisiais, kai grupės pagrindinis vokalistas Jørgen Munkeby dar tik įstojo į muzikos akademiją, kur ir susipažino su būsimaisiais grupės nariais. Nuo pat karjeros pradžios ši grupė užkariavo muzikos mylėtojų širdis ne tik Skandinavijoje, bet ir visame pasaulyje. Iki šiol SHINING išleido šešis albumus – kiekvienas naujas kardinaliai skiriasi nuo ankstesnių dėl grupės sugebėjimo neįprastai maišyti įvairius stilius bei instrumentus. Metalas, progresyvus rokas, netgi eksperimentinis džiazas – visi šie žanrai yra tinkami, norint apibūdinti unikalią norvegų kūrybą.

Bene vienas svarbiausių įvykių SHINING muzikinėje karjeroje – tai bendradarbiavimas su garsiaisiais progresyvaus black metalo atstovais iš Norvegijos ENSLAVED, beje, jau viešėjusiais "Velnio akmenyje" anksčiau. Jie turėjo didžiulę įtaką penktam SHINING albumui "Blackjazz", ko rezultatas – vis ryškesni metalo muzikos bruožai. O paskutinis, visai neseniai išleistas albumas "One One One" buvo nominuotas kaip geriausias metų metalo albumas norvegiškuose "Grammy" apdovanojimuose "Spellemannprisen". Jį aukščiausiai balais vertina tiek džiazo, tiek metalo muzikos atstovai bei kritikai.

Shining, Velnio akmuo

Grupė SHINING

Festivalio bilietai

Bilietais į festivalį prekiaujama VA eBilietai sistemoje. Šiuo metu kaina – 80 Lt. Nuo kovo 24 bilietus platins ir "Tiketa". Pigiausių bilietų kiekis ribotas. 

Org.info