EVILE - 21 amžiaus thrash metalo lyderiai festivalyje "Velnio akmuo"

Iki festivalio "Velnio akmuo" liko mažiau nei mėnuo – skelbiamas paskutinis, visą festivalio grupių sąrašą vainikuojantis kolektyvas. Liepos 11–14 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje drauge su kitomis 26 grupėmis vienoje iš dviejų pagrindinių scenų pasirodys britų thrash metalo atstovai EVILE.

EVILE

Veikiausiai, dažnas jaunesnis thrash metalo fanas pasijunta gimęs gerokai per vėlai – mat šis žanras ryškiausiai karaliavo ir savo aukso laikus išgyveno devintajame dešimtmetyje. Kita vertus, ir pastarojo laikmečio thrash metalo judėjimas nėra bevaisis. Vienas iš šiandieninių šio žanro brangakmenių neabejotinai yra anglai EVILE. 2004 m. susibūrę muzikantai pelnytai laikomi vienais 21 amžiaus thrash metalo lyderių ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir visame pasaulyje.

EVILE skambesys – tai šiandieninė thrash metalo versija, verta lyginimo su minėtų aukso laikų, Bay Area milžinų talentu. Didžiausių gerbėjų vertinimu, EVILE vaikinai šiandien skamba taip, lyg jie patys būtų įrašę Metalikos "Master of Puppets". Per dar neilgą karjerą talentingieji britai jau yra koncertavę su didžiąja dalimi savo stiliaus autoritetų, tarp jų: MEGADETH, EXODUS, KREATOR, OVERKILL, VOIVOD. Kai kuriems iš šių klasikų EVILE muzikantai talkino ant pačios scenos, padėdami atlikti jų kūrinius. 

EVILE

EVILE visada akcentuoja savo norą tobulėti ir judėti į priekį. Šiemet gegužės 27-ąją išleistame naujausiame albume "Skull" šalia puikiai atpažįstamo energingo skambesio britų thrasheriai pateikia ir vidutinio tempo kūrinių, pasižyminčių progresyvumu. Klasikinio stiliaus paįvairinimas modernesniais elementais tapo sėkminga grupės kūrybos formule. Vos išleistas albumas iš karto šoktelėjo į Didžiosios Britanijos perkamiausių roko albumų dešimtuką.

Be "Evile" festivalyje pasirodys tokie šių dienų kylantys kolektyvai kaip KADAVAR, KONGH, SAMSARA BLUES EXPERIMENT, STONED JESUS ir kiti. Tuo pačiu "Velnio akmuo" kaip visuomet pristatys ir itin autoritetingus, jau seniai pripažintus atlikėjus, tarp kurių: Norvegijos žvaigždės ENSLAVED, skandalingieji švedai SHINING, metalo veteranai VOMITORY, Ispanijos metalo autoritetai AVULSED bei ANGELUS APATRIDA ir didžiausias festivalio roko kultas ORANGE GOBLIN. Visa perspektyviųjų atlikėjų ir senųjų talentų plejada – dviejose festivalio "Velnio akmuo" scenose jau liepos 11–14 dienomis Anykščiuose.

 

Daugiau apie festivalį "Velnio akmuo"