"Galapagai 2016" stebina skaičiais

GalapagaiFestivalis "Galapagai", Vilijos Graužinytės nuotrauka

Liepos pabaigoje Zaraso ežero saloje vyksiantis muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai 2016“ šiemet demonstruoja ypatingas skaitines išraiškas. Jo rengėjai žada susirinkusiems daugiau nei 90 pasirodymų, kuriuos atliks 80 atlikėjų 8 renginio scenose. Argi tai ne įspūdingi skaičiai Lietuvai?

„Galapagai 2016“, kiek anksčiau paskelbę apie ryškiausiai šiemet programoje šviečiančius vardus Gorgon City, Milky Chance  bei Shakka, šiandien praneša apie dar kelių, ne tokiu ryškiu šriftu renginio afišoje įrašytų, tačiau vertingą turinį atliekančių grupių dalyvavimą. Festivalio rengėjai šias grupes sakosi pakvietę groti po kontaktų medžiokės „Eurosonic“, „Sonic Visions“ festivaliuose Europoje.

Festivalio organizatoriai, pasak jų, ypač džiaugiasi, šiemet galėdami atsivežti Leyya iš Austrijos, kurios ankštas grafikas suplanuotas toli į priekį. „Tai viena perspektyviausių Europos grupių, kviečiama į visus svarbiausius „showcase“ festivalius. Mes juos šiemet išgirdome olandų festivalyje „Eurosonic“ ir… iškart įsimylėjome“, – pasakojo organizatoriai apie grupę, į Zarasus atvyksiančią po Čekijos, Kroatijos, Nyderlandų ir Vienos festivalių.

Iš Liuksemburgo į festivalį šiemet atvyks Seed to Tree, kuri turėtų patikti tiems, kurie mėgsta indie-folk’ą ir tiems, kurie klausosi „Of Monsters and Men“, „Mumford & Sons“, Beno Howardo. „Bus įdomu pamatyti, koks medis iš „Seed to Tree“ sėklų užaugs mūsų festivalyje“, – kalbėjo organizatoriai.

Koala Voice iš Slovėnijos, pasak rengėjų, yra labai pozityvūs, energingi, tikri bepročiai, gerąja prasme. Slovėnijos muzikos industrija labai dideliais žingsniais juda į priekį, o su „Koala Voice“ ateitimi siejamos ypač didelės viltys. Tai viena įdomiausių šios šalies muzikos eksporto grupių, puikus indie, roko ir disco muzikos mišinys.

Dar vieni festivalio „Galapagai“ svečiai – Alright Gandhi iš Berlyno, atsiradusi, kuomet metro susitiko asmenys iš skirtingų šalių ir pradėjo groti psichodelinį jam session publikai. „Jų akustiniai, labai gyvi garsai turėtų būti ypač skaniai suvalgyti pietums Slėnio scenoje mūsų festivalio šeštadienį“, – prognozavo „Galapagų“ organizatoriai, kartu prašydami dėmesio dar vienai mažai girdėtai, bet ne mažiau intriguojančiai grupei, kuri savo kilmės šalimis nurodo Latviją ir Serbiją – Howling Owl, kurią rengėjai lygina su „The White Stripes“.