Refleksija: Speigas V

Jau prieš  gerą savaitę, vėl nutiko vienas įdomesnių, Marijos žemės susibūrimų. Tai buvo ne šiaip poteriai ar giesmės.  Taip pat tai nebuvo ir spengiantis žiemos alsavimas. Tai buvo tiesiog Speigas V.

Speigas V

Kadangi praeitais metais buvau maloniai nustebintas šio renginio (turėčiau prisipažinti jog po to net pradėjau noizo klausyti), šiemet taip pat tikėjausi panašių emocijų. Tačiau šio vasario Speigas buvo kitoks,  be žvarbos.

Žmonių susirinko. Kaip visada – auditorija aiški ir labai "tikslinė". išplaukimais į platesnius vandenis sunkiai įsivaizduojamas. Nors bandymas išsilaipinti Kaune ir labai sveikintinas.

Šiuometinė muzika skambėjo kiek kitaip nei pernai. Tai įrodo jog festivalis vis dar ieško savo skambesio ir bando pamaloninti savo klausytojų rato muzikines užgaidas. Vienintelis iš pernai likęs man atpažįstamas atlikėjas buvo OORCHACH. Taip pat ryžtas išsiplėsti per du miestus, turėjo įnešti šiokio tokio ermydelio Kauno ramiam snauduliui. Galbūt tai liks gera tradicija, nes ten gyvenantys žmonės kaip ir aš prieš gerus metus atras sau naują klausymo nišą. Šiaip reziumė pats festivalio muzikinis veidas pasižymėjo gyvenimiškos patirties išreiškimu žodžiu. Buvo kiek lengviau nei pernai, bet sunkiau iš psichologinės pusės. Vienam personažui netgi sukilo stiprūs jausmai ir negalėdamas susitaikyti su tėvo koncepcijos cinišku kritikavimu pastarasis veikėjas pradėjo atlikėją siųsti į tam tikrą vietą. Tai priminė tą faktą jog "Speigas" negali apsieti be momentinės auditorijos refleksijos :).

Speigas V

ANY

Tęsiant apie muziką, tai pirmoji gyvai atlikusi pasirodymą persona ANY buvo truputi daugiau nei publikos vidurkis. Vos tik pasitikrinusi laidus ji pradėjo skleisti savotišką isteriją. Visa jos muzika kažkuo priminė tąsymąsi dėl negalėjimo pasirinkti tarp to, ko nori ir to, ką jauti. Lyg po tylos prasiveržusi neapykanta pasauliui. Tikrai buvo smalsu išgirsti kaip mergina bando išreikšti kažkokius jausmų ir minčių raizginius savo žodžiais ir elektronine muzika.

Oorchach. Nė nežinau ir ką bepridurti.  Šio veikėjo pasirodymą tiksliausiai įvertino vakaro vedėjo retorinis klausimas: "kas jį leidote ant scenos?". Kaip visų jo pasirodymų metu, taip ir per šį buvo tiesiog malonu ir gera. Dalis publikos tiesiog užsimerkė ir "atsijungė".

Sudden Infant.  Garsai lieka garsais. "Speige" jų daug, bet šis atlikėjas pasižymėjo kontaktu su publika. Kaip jau minėjau netgi paveikė vieno personažo savimonę ir iššaukė nemalonų incidentą. Mano asmenine nuomone, tai tiesiog eilinis incidentas į kurį nereikėtų per daug kreipti dėmesio. To kiekvieno atlikėjo karjeroje turi pasitaikyti. Reikią į tai žiūrėti iš teigiamos pusės, jo kūryba užkabino kiekvieną, kuris turėjo sąmonės klausytis. Kažkas surezonavo ir mano galvelės smegenų vingių raizgalynėje.

Speigas V

OBŠRR. Labai keistai susiklausė. Dar vienas eksperimentalas, kuriame daug "semplų". Tiesa, faktas jog turime naują lietuvišką atlikėją, pamalonina. Išgirsti gan siaurą klausytojų ratą turinčio žanro atstovą visada malonu.

Gaila bet nesulaukiau vakaro galo ir nepaklausiau bulgarų Voyvida. Išėjau anksčiau, kartu išsinešdamas ir neaiškią nuomonę apie patį festivalį. Jaučiu tik tiek, kad šie metai buvo kiek kitokie. Labai trūko antros dienos. Ir piktumo. Bet labai noriu palinkėti, kad Speigo traukinys nesustotų. Juolab kad žanras neturi konkrečių rėmų. O juk visi turime ką pasakyti. Kad ir vieną esminį žodį – AČIŪ.

 

Rašė Erminas
Nuotraukos Živilės Kičaitės

 

Simono Rupšio nuotraukos